HAKKIMIZDA

Kurucumuz: Serap KAHRAMAN

2003 Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünde Lisans Eğitimine Başladı. 2005 Yılında yaz stajını yaptığı aynı fakültenin CNC eğitim laboratuvarında 2010 yılına kadar kısmı zamanlı olarak çalıştı. Bu süre içerisinde Yüksek lisans eğitimine başladı. 2007 Yılında Lisans Eğitimini tamamladı. 2008 Yılında aynı fakültenin Makina Bölümünde yüksek lisans programına kabul edildi. 2010 Yılına kadar eğitim hayatını ve laboratuvarda devam ettiği iş hayatını bir arada yürüttü. 2010 Yılında Alüminyum Ekstrüzyon Pres Ekipmanları Üretim ve Revizyon konusunda hizmet veren bir firmada iş hayatına atıldı. Çalışma hayatına başladığı firmada Üretim sorumlusu, Üretim Müdürlüğü ve Fabrika Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2012 yılında firmadan ayrıldı.
2012 Yılında Akademik birikimini sektörel tecrübesi ile birleştirerek BALEKS MÜHENDİSLİK’i kurdu. Üretim ve meslek aşkı ile kurulan BALEKS; özverili çalışma, azim, istikrar, güven, çözüm odaklı, müşteri memnuniyeti ve kalite anlayışının eseridir. BALEKS; Kalite ve hizmet anlayışında “DAİMA DESTEK” ilkesini benimsemiştir. BALEKS; Benimsediği “DAİMA DESTEK” ve “MÜŞTERİ ODAKLI” anlayışı sayesinde kısa sürede sektörün ileri gelen firmaları arasında yer almayı başarmıştır. Büyük bir aşkla çıktığımız bu yolda değerli yol arkadaşlarımıza Genç, Çevik ve Dinamik yapımızla “DAİMA VE HER KOŞULDA DESTEK” olmaya gönüllü olduk. Sektörün lider Pirinç ve Alüminyum Ekstrüzyon firmalarının çözüm ortağı olduk. Pirinç ve Alüminyum Ekstrüzyon Üretim Hatlarında Uzman Olduğumuz Başlıca Konular Pres Yedek Parça Üretimi Pres Ekipmanları Revizyonu ve Bakımı Isıtma Sistemleri Uygulaması, Bakım, Revizyon İşlemleri Sistem Geliştirme / İyileştirme Pres Teknik Servis Hizmeti 

Vizyonumuz;

Pirinç ve Alüminyum Ekstrüzyon Pres sistemleri üzerine Dünya’da en iyi olmak. 

Misyonumuz;

Etkinliğimiz, çevikliğimiz ve tecrübemizle müşterilerimize, çalışanlarımıza, topluma ve çevreye kattığımız değeri sürekli ve belirgin bir biçimde artırmak. 

VAZGEÇİLMEZ DEĞERLERİMİZ; 

Vizyon ve Misyonu gerçekleştirmek için izleyeceğimiz stratejiler bütün çalışanlarımızın uyabileceği ve özümseyeceği değerlerdir. Müşterilerimiz; Tüm faaliyet ve çabalarımızın odak noktasıdır. Müşterilerimizin memnuniyetini her zaman beklentilerinin üzerinde sağlamayı hedefleriz. Dürüst, saygılı, nazik, yardımcı ve çözümcü yaklaşırız. Bizim için en önemli unsur insandır; En büyük önemi insan beynine veririz ve sürekli insana yatırım yaparız. Kalitemizin gücü ve teminatı tüm çalışanlarımızdır. Her bir çalışanımız kaliteyi amaç edinmiştir. Onları yaratıcı ve üretken kılan “istek” enerjisine inanırız. Bizimle çalışan herkesin “kendi işinin lideri” olduğuna ve yaptığı işi en iyi onun bildiğine inanırız. 

Sürekli gelişim;

Kalitenin durağan olmadığını biliyoruz. Katı kurallarla kaliteyi koruma yerine sürekli gelişimle sürdürürüz. Sürekli gelişim için çalışanlarımıza ve teknolojiye yatırım yapmak, politikamızın ayrılmaz bir parçasıdır.
Hepimizin asli görevi, kalite standartlarımızı sağlamak, ürün ve hizmetlerimizin kalitesini sürekli geliştirmektir. Müşterilerimiz, ihtiyaç ve beklentilerini dile getirmeden önce, bizler bunları saptayıp giderme
yönünde çaba gösteririz.